تبلیغات
آزاد - ناسا شق القمر پیامبر اکرم(ص) را تایید کرد
آزاد
دانلود . سرگرمی و موبایل , نرم افزار , عکس , کلیپ و مطالب آموزنده
جمعه 16 مهر 1389

ناسا شق القمر پیامبر اکرم(ص) را تایید کرد

جمعه 16 مهر 1389

نوع مطلب :قرآن، 
نویسنده :فرشاد اسدی

کی از معجزات پیامبر شق القمر بوده این معجزه بنا بدرخواست جمعى از سران قریش و مشرکان مانند ابوجهل و ولید بن مغیره و عاص بن وائل و دیگران انجام شد،بدین‏ ترتیب که آنها در یکى از شبها که تمامى ماه در آسمان بود نزد رسول خدا (صلّی الله علیه و آله) آمده و گفتند:اگر در ادعاى نبوت خود راستگو وصادق هستى دستور ده این ماه دو نیم شود!

 

و اما نظر ناسا و ایمان آورد کفار بعد از شق القمر ...

ادامه مطلب...

   رسول خدا (صلّی الله علیه و آله) بدانها گفت:اگر من اینکار را بکنم ایمان خواهید آورد؟

  گفتند: آرى، و آنحضرت از خداى خود درخواست این معجزه را کرد و ناگهان همگى دیدند که ماه دو نیم شد بطورى که کوه‏ حرا را در میان آن دیدند و سپس ماه به هم آمد و دو نیمه آن به هم‏چسبید و همانند اول گردید،و رسول خدا (صلّی الله علیه و آله) دوبار فرمود: "اشهدوا،اشهدوا"یعنى گواه باشید و بنگرید!

  مشرکین که این منظره را دیدند بجاى آنکه به آنحضرت‏ایمان آورند گفتند!"سحرنا محمد"محمد ما را جادو کرد،و یاآنکه گفتند:"سحر القمر،سحر القمر"ماه را جادو کرد!

  برخى از آنها گفتند:اگر شما را جادو کرده مردم شهرهاى‏ دیگر را که جادو نکرده! از آنها بپرسید،و چون از مسافران ‏و مردم شهرهاى دیگر پرسیدند آنها نیز مشاهدات خود را در دو نیم ‏شدن ماه بیان داشتند  .

  این معجزه در قرآن هم آمده ، در سوره قمر :إقتربت الساعة وانشق القمر

  و مجموع روایاتى که درباره این معجزه وارد شده حدود بیست روایت میشود که در کتابهاى حدیثى شیعه و اهل سنت‏ و یا بحار الانوار و سیرة النبویة ابن کثیر و در المنثور سیوطى و دیگران نقل شده.

  و اما
  شق القمر در نگاه ناسا

  به گزارش حفا نیوز، سازمان فضانوردی " ناسا " به دو نیم شدن کره ی ماه و سپس پیوند خوردن این دو نیمه به یکدیگر پی برد. پایگاه اینترنتی روزنامه ی عربی " الوطن " چاپ آمریکا به نقل از یک محقق اردنی علوم فلکی در این زمینه نوشت: سفینه ی فضایی آمریکایی " کلمنتاین " که سالها در مدار کره ی ماه کار تحقیقاتی انجام می دهد به این نتیجه رسیده است که کره ی ماه صدها سال پیش به دو نیمه ی متساوی تقسیم شده و دوباره به یکدیگر متصل شدند. این محقق اردنی با ارسال گزارشی به ناسا آنان را نسبت به این موضوع مطلع ساخت که مسلمانان، این پدیده را متعلق به 1400 سال پیش می دانند و مرتبط به معجزه ای از پیامبر اکرم (ص) به نام " شق القمر" است. و ناسا هیچ تفسیری برای کشف خود نیافته است. زیرا این اتفاق نادر تا کنون برای هیچ جرم آسمانی به وقوع نپیوسته است